Gokarty dla autystów

 

Gokarty to może być również fantastyczna zabawa dla osób z autyzmem

 

Zabawy popularne wśród osób pełnosprawnych mogą sprawiać nie mały kłopot osobom autystycznym. Takich zabaw w których mogą wziąć udział osoby autystyczne jest znikoma część.

Cały zespół Racing Center Warsaw, umożliwił korzystanie z toru gokartowego przez osoby z autyzmem .

Jest to perfekcyjne miejsce, w którym można wyładować nadmiar energii oraz zacieśnić wspólne więzi, pomiędzy opiekunem, a osobą autystyczną.

 

Dlaczego gokarty to dobra zabawa dla osób z autyzmem? Gokarty to sport w którym figurują jasne i proste zasady.

Na torze kartingowym trenujemy koncentracje na zadaniu, planowanie następnych działań, przenoszenie uwagi , a także wykorzystanie nabytych informacji do podjęcia kolejnych kroków.

Są to obszary, które mogą sprawić osobom z autyzmem trudność.

Tor kartingowy cieszy się szerokim zainteresowaniem wśród osób autystycznych.

 

Zanim jednak wszyscy uczestnicy wyruszą do wyścigu powinni odbyć szkolenie. Na szkoleniu dowiedzą się jakie zasady oraz reguły panują na torze gokartowym Racing Center Warsaw.

Instruktorzy opowiedzą również o oznaczeniu każdego koloru flag, za pomocą których komunikują się z uczestnikami wyścigu.

Uczestnicy wyposażeni w kominiarki i kaski ruszają do rajdu.

Nad całym przebiegiem wyścigu czuwają instruktorzy, którzy dbają o bezpieczeństwo na torze gokartowym, a także by zawodnik był w pełni usatysfakcjonowany z uczestnictwa w nim.

 

Cały tor gokartowy mierzy 700 metrów, co daje mu rangę najdłuższego toru kartingowego w Polsce. Cała trasa została skonfigurowana pod nadzorem profesjonalnych kierowców rajdowych.

Dodatkowymi  urozmaiceniami jest tunel oraz most.

Powierzchnia toru składa się z czterech różnych rodzajów nawierzchni, co sprawia, że sam wyścig staje się jeszcze bardziej emocjonujący.

Swoje osiągnięcia możecie oglądać już podczas wyścigu, ponieważ nad torem gokartowym została umieszczona wielka tablica LED, na której wyświetlane są aktualne czasy wszystkich uczestników rajdu.

Czas zostanie odmierzony za pomocą nowoczesnego pomiaru prędkości, z dokładnością aż do 0,001 sekundy.

Rodziców pragnących obejrzeć przebieg wyścigu, zapraszamy na taras widokowy znajdujący się na pierwszym piętrze. Z tej perspektywy możemy doglądać rajd.

 

Zapraszamy osoby autystyczne na jedyny w swoim rodzaju tor gokartowy.

Tor kartingowy Racing Center Warsaw, znajduje się w podwarszawskiej miejscowości, Stara Wieś.

Dojazd do nas jest dziecinnie prosty, ponieważ znajdujemy się tuż przy trasie S8.

Dojedziecie do nas w przeciągu dwudziestu minut z centrum Warszawy.

 

Gokart dla osób z autyzmem

 

Jakim gokartem ruszą do wyścigu osoby z autyzmem?

Dobór odpowiedniego pojazdu jest podstawowym aspektem do wyruszenia w rajd.

Gokart powinien być przede wszystkim bezpieczny.

Dla osób z autyzmem przygotowaliśmy elektryczny gokart dwuosobowy inaczej zwany tandemem.

 

Jest to produkcja światowego lidera w produkcji gokartów firmę SODI. Dwuosobowy gokart elektryczny posiada moc 9 KM.

Opiekun, który usiądzie za kierownicą gokarta dwuosobowego, powinien wcześniej wykonać przejazd elektrycznym gokartem SODI RSX, w celu zapoznania się z torem gokartowym.

Opiekunem musi być osoba pełnoletnia. Osoba z autyzmem usiądzie na miejscu pasażera czerpiąc przyjemność z zabawy jaką dają gokarty.

Aby pasażer mógł wziąć udział w wyścigu, powinien osiągnąć minimum 110 centymetrów wzrostu. Wyrusz do fantastycznego oraz bezpiecznego wyścigu naszymi gokartami.

 

Na naszym torze kartingowym dostępne są również pojazdy takie jak: gokarty elektryczne, młodzieżowe gokarty, a także gokart dziecięcy.

Wyruszcie cała rodziną na tor gokartowy.

Zabawa z gokartami trwa u nas cały rok, ponieważ tor znajduje się wewnątrz hali RCW. Hala jest klimatyzowana oraz wentylowana.

Bezpieczna jazda gokartami zaczyna się na torze kartingowym Racing Center Warsaw.

 

Atrakcje dla osób z autyzmem. Centrum Rozrywki RCW, to nie tylko gokarty

 

Gokarty to fantastyczna zabawa, jednak na miejscu znajduje się wiele innych atrakcji, które zaskoczą naszych gości. Całą rodziną wybierzcie się do Centrum Rozrywki RCW.

 

Atrakcje dostępne dla gości Centrum Rozrywki RCW:

  • Tor kartingowy Racing Center Warsaw, który w swojej ofercie ma specjalistyczne gokarty, którymi mogą poruszać się osoby z autyzmem. 
  • Nowoczesne stoły do bilarda, jest to fantastyczna rozrywka w której mogą wziąć udział całe rodziny, a także osoby z autyzmem. Jest to zabawa dla rodziny na długie godziny. 
  • Stoły do ping-ponga. Gra wymagająca logicznego myślenia doskonale się sprawdzi jako alternatywa na deszczowy dzień.
  • Piłkarzyki. W naszym Centrum Rozrywki RCW, nie mogło zabraknąć najbardziej pożądanej gry przez młodzież, czyli piłkarzyków. Rozegrajcie rodzinną partyjkę.
  • Strefa chillout, atrakcja z której będzie zadowolony niejeden rodzic. W strefie chillout można wygodnie się rozsiąść i obserwować wyniki wyścigu na telewizorze. Dodatkowo oferujemy w bufecie gorące oraz zimne napoje, a także przekąski. 

 

Jazdy indywidualne gokartem dla osób autystycznych

 

W naszym pakiecie usług oferowane są również zajęcia na których osoby autystyczne będą mogły nauczyć się jazdy gokartem.

Zajęcia są prowadzone przez profesjonalnego oraz doświadczonego instruktora, który poinstruuje w jaki sposób powinniśmy zachowywać się na torze gokartowym, tak by wyścig przebiegł bezpiecznie.

Podczas zajęć rozwijane są umiejętności takie jak: podejmowanie szybkich decyzji, kalkulacja, a także planowanie. 

Zapisz osobę z autyzmem na lekcje indywidualne rozwijające umiejętności prowadzenia gokarta.