Warto wiedzieć

 

 

ZASADY REZERWACJI
Rezerwacja miejsc nie jest obowiązkowa, aczkolwiek warto jej dokonać, gdyż dzięki niej unikniesz długiego czasu oczekiwania na przejazd. Czas oczekiwania w weekendy dochodzi nawet do 2h.

Rezerwacje miejsc w przejeździe dokonywane są wyłącznie drogą telefoniczną pod numerem 509-760-600 (recepcja toru) nie wcześniej niż 2 dni przed planowanym terminem.

Telefoniczna rezerwacja miejsc dotyczy maksymalnie 10 osób. W przypadku większej ilości prosimy o kontakt e-mailowy gokarty@rcw.pl. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. .

Zadzwoń do nas podając liczbę osób oraz liczbę przejazdów jaką chcecie zrealizować podczas wizyty na torze. Niezbędna dla nas jest również informacja czy z toru będą korzystać osoby dorosłe czy dzieci, aby zarezerwować dla Was odpowiednie gokarty.

W przypadku rezerwacji więcej niż 1 przejazdu, przejazdy rezerwowane są w co drugiej kolejce.

Telefon czynny jest pon-pt w godzinach 12-22, sob-ndz 10-22.

"Dostępność toru" na stronie głównej

   - oznacza, że na torze odbywa się impreza zamknięta lub tor jest nieczynny. W podanych godzinach nie przyjmujemy rezerwacji miejsc i nie realizujemy jazd indywidualnych.

   - oznacza, że na torze mamy dużo rezerwacji i w podanych godzinach pozostały już tylko pojedyncze miejsca.

   - oznacza, że w podanych godzinach przyjmujemy rezerwacje miejsc i realizujemy jazdy indywidualne.

 

 

 • 1. Do czego służy karta kierowcy Gokart System?

Rejestrując się na torze tworzysz konto kierowcy dzięki któremu mierzone są Twoje czasy na torze. Aktualne wyniki z przejazdów wysyłane są automatycznie na podany przy rejestracji adres e-mail. W panelu kierowcy na stronie www.gokartsystem.pl masz podgląd do swoich wyników na torach, historii przejazdów, tabeli rekordów. Karta jest także potwierdzeniem akceptacji regulaminu. 

Z karty możesz korzystać wszędzie tam gdzie jest GokartSystem, czyli na ponad 15 torach w Polsce > lista torów

Wyrobienie i zakup karty wymagany jest wyłącznie podczas pierwszej wizyty na torze - 15zł.

 • 2. Czy z jednej karty może korzystać kilka osób?

Z karty może korzystać wyłącznie 1 osoba, ta której dane przypisane są do karty.

 • 3. Czy jak zgubię kartę kierowcy to muszę wyrabiać ją po raz kolejny?

Ponowne wyrabianie karty nie jest konieczne. Aby odnaleźć w systemie konto kierowcy wystarczy podać obsłudze w recepcji toru zarejestrowany adres e-mail.

 • 4. Jakie warunki trzeba spełnić na jazdę gokartem?

Aby móc samodzielnie jeździć gokartem trzeba mieć min. 135 cm wzrostu. Jest to granica umowna, dlatego w sytuacji wzost dziecka jest na granicy, warto przyjechać na tor i przymierzyć się do gokarta.

Zgodnie z regulaminem toru pkt.4 "Osoby niepełnoletnie mogą korzystać z toru po wyraźnej zgodzie opiekuna oraz zapoznaniu się opiekuna z niniejszym Regulaminem oraz zasadami panującymi na torze." W przypadku nieobecności rodzica lub opiekuna na torze prosimy o dostarczenie do recepcji toru pisemnej zgody rodzica na udział dziecka w przejazdach na torze. 

 • 5. Dlaczego wzrost, a nie wiek dziecka ma znaczenie?

Najważniejsze jest to, aby dziecko bez problemu dosięgało do pedałów (gaz i hamulec) oraz aby swobodnie mogło operować kierownicą.

 • 6. Jakie warunki trzeba spełnić na jazdę gokartem podwójnym TANDEM?

Pasażer w gokarcie ze względów bezpieczeństwa musi mieć min. 4 lata i >110 cm wzrostu.

Kierowca musi być osobą pełnoletnią oraz mieć na swoim koncie co najmniej jedną jazdę gokartem Sodi RSX, mającą na celu zapoznanie się z torem, gokartem oraz zasadami panującymi na torze, zanim zdecyduje się wziąć ze sobą pasażera.

Istnieje możliwość przejazdu gokartem z instruktorem Racing Center.

 • 7. Jak długo trwa przejazd gokartem?

Przejazdy gokartami realizowane są w 8-minutowych sesjach, podczas których możesz wykonać około 7 okrążeń. Chcąc jeździć dłużej, możesz zakupić kilka 8-minutowych przejazdów.

 • 8. Jak się ubrać na gokarty?

Zalecamy wygodny, niekrępujący ruchów strój - najlepiej sportowy.

Zabrania się jazdy w obuwiu z odkrytymi palcami oraz na obcasie. Przed jazdą należy zdjąć wszelkie ruchome części garderoby m.in. szaliki, chustki, zabezpieczyć paski, luźne bluzki, troczki itp. oraz spiąć długie włosy.

Nasza hala kartingowa jako jedna z niewielu w Polsce jest ogrzewana i temperatura nie spada poniżej 14 stopni. Niemniej jednak w sezonie jesienno-zimowym warto zabrać ze sobą cieplejsze okrycie np. bluza/softshell.

Rękawiczki (nieślizgające się na kierownicy) też mogą okazać się pomocnym elementem ubioru.

 • 9. Dlaczego kominiarka jest obowiązkowa?

Tor udostępnia bezpłatnie kaski dla klientów. Do korzystania z nich wymagana jest kominiarka - ze względów higienicznych - gdyż dziennie nosi je kilkanaście osób.

Kominiarkę można zakupić w recepcji toru - 15 zł

 • 10. Czy mogę przyjść z własnym kaskiem?

Jeżeli masz swój własny kask (pełny) możesz zabrać go ze sobą, wówczas obowiązek posiadania kominiarki Cię nie dotyczy.

 • 11. Czy dorośli jeżdżą razem z dziećmi?

Na naszym torze dorośli (gokarty SODI RSX), jeżdżą w tych samych sesjach co dzieci (gokarty SODI LR5).

 • 12. Czy zakup karnetu na jednym torze upoważnia mnie do korzystania z niego również na innych torach?

Każdy tor ma indywidualną ofertę i ceny karnetów. Karnet można wykorzystać wyłącznie na torze, na którym został on wykupiony. Zasada ta dotyczy również zakupu pojedynczych przejazdów.

 • 13. Czy z karnetu może korzystać więcej niż 1 osoba ?

Z karnetu może korzystać wyłącznie 1 osoba.

 • 14. Ile czasu są ważne karnety?

Wszystkie karnety ważne są bezterminowo.

 • 15. Czy mogę zakupić przejazdy w formie prezentu?

Na naszej stronie znajdziesz przycisk "KUP BILET ONLINE". W tej zakładce wybierz rodzaj gokarta, ilość przejazdów i opłać zamówienie. Potwierdzenie oraz gotowy voucher otrzymasz na maila. Gotowy vouchery wydrukuj, odetnij dolną część oraz ładnie zapakuj.

Każdy voucher ważny jest przez 90 dni od daty zakupu.

 • 16. Co zrobić w sytuacji gdy mój voucher straci ważność?

Napisz do nas wiadomość na gokarty@rcw.pl. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. z prośbą o przedłużenie vouchera. Pamiętaj o podaniu jego kodu!

 • 17. Jakie zasady obowiązują na torze podczas przejazdu?

Przed rozpoczęciem przejazdu, obsługa toru przeprowadzi szkolenie dot. zasad bezpieczeństwa - UWAŻNIE POSŁUCHAJ !

Poniżej przedstawiamy kilka z nich:

- Przejazd rozpoczyna się na sygnał szachownicą - kierowcy wyjeżdżają z parku maszyn, w odstępach czasowych,
- Podczas jazdy obowiązuje kategoryczny zakaz wysiadania z gokarta,
- Zabrania się celowego uderzania w inne pojazdy,
- Zabrania się jazdy z wciśniętym jednocześnie pedałem gazu i hamulca,
- Na torze obowiązuje jeden kierunek jazdy - zabrania się zawracania,
- Gokart nie posiada biegu wstecznego, w przypadku zatrzymania się w oponach lub kolizji z innym gokartem podnieś rękę do góry i poczekaj na pomoc obsługi,
- Zabrania się samodzielnego wypychania się z opon przy użyciu rąk, bądź nóg,
- W razie jakichkolwiek problemów zatrzymaj się w bezpiecznym miejscu (np. zatoczka), podnieś rękę do góry i poczekaj na pomoc obsługi,
- Na moście oraz pod nim, zabrania się wyprzedzania, zawracania i zatrzymywania się,
- Nie hamujemy przed wjazdem na most, w przypadku niedostatecznej prędkości gokart może zatrzymać się na podjeździe,
- Wszelkie zachowania zagrażające bezpieczeństwu mogą skutkować wydaleniem uczestnika z przejazdu,
- Podczas przejazdu obsługa kontaktuje się z kierowcami przy użyciu flag sygnalizacyjnych:
 
- flaga żółta - UWAGA ! Zwolnij, nie wyprzedzaj! Żółta flaga ostrzega Cię przed niebezpieczeństwem, prawdopodobnie miał miejsce wypadek na torze,
- flaga niebieska - oznacza, że za Tobą jedzie szybszy kierowca - należy go przepuścić - nie musisz się zatrzymywać, wystarczy, że zbliżysz się do lewej lub prawej krawędzi toru, aby mógł bez problemu Cię wyprzedzić,
- flaga czerwona - stop - zatrzymaj się w miejscu wskazanym przez obsługę, chcemy udzielić Ci kilku wskazówek dot. jazdy abyś więcej nie popełniał błędów.
- flaga czarna - wykluczenie uczestnika z przejazdu - niestosowanie się do zasad panujących na torze zagraża bezpieczeństwu innych uczestników
 
- Zakończenie przejazdu sygnalizuje odjęcie mocy w gokarcie i uruchomienie się żółtych świateł ostrzegwczych. Zbliżając się do parku maszyn należy zwolnić, nie wyprzedać i spokojnie wjechać.
- Do momentu aż obsługa niewyda pozwolenia na opuszczenie gokartów, NIE WYSIADAMY! Szybkie wjechanie do parku maszyn przez jedną osobę i uderzenie w drugą, podczas gdy będzie ona próbowała wysiąść z gokarta może skutkować uszczerbkiem na zdrowiu.