Gokarty warszawa Wawer

 

Jak przygotować się do jazdy gokartem na Wawrze?

 

Gokarty są małym pojazdem silnikowym bądź elektrycznym, służącym do jazdy na torze kartingowym.

W jaki sposób możemy się przygotować do jazdy gokartem na Wawrze? Przede wszystkim, jeżeli się wybierasz na gokarty powinieneś zadbać o wygodny strój, który nie będzie krępował Twoich ruchów.

W tym przypadku marynarki czy też sztywne kurtki musimy wykluczyć, jeżeli wybieramy się na tor kartingowy. Paniom sugerujemy zamianę spódnicy na wygodne spodnie oraz pozostawienie szpilek w domu.

Na tor gokartowy nie wejdziemy w butach na wysokim obcasie oraz klapkach. Wskazane jest zaś obuwie za kostkę (a sznurówki najlepiej schować do wnętrza buta, aby nie wkręciły się w mechanizm gokarta).

Na gokartach idealnie sprawdzi się odzież sportowa.

 

Panie i Panowie o długich włosach powinni pamiętać o zabraniu gumki do włosów. Włosy powinny być spięte. Ze względów higienicznych, na głowę zakładamy specjalistyczną kominiarkę, a następnie kask.

Dodatkowym pomocnikiem w trakcie wyścigu będą rękawiczki antypoślizgowe, w efekcie ręce nie będą ślizgać się na kierownicy gokarta.

 

Reguły jazdy gokartem, Wawer

 

Każdy uczestnik wyścigu przechodzi szkolenie na którym instruktorzy toru objaśniają regulamin oraz zasady bezpieczeństwa panujące na torze kartingowym.

O czym powinniśmy pamiętać? Jedną z głównych reguł, która panuje na każdym torze gokartowym w Warszawie jest zasada mówiąca, że uczestnik wyścigu nie może opuszczać i zatrzymywać pojazdu bez pozwolenia obsługi.

To niezwykle istotna reguła, ponieważ pojazdy wstrzymujące ruch podczas wyścigu na Wawrze, mogą spowodować realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

 

O czym powinniśmy równie dobrze pamiętać? Jazda gokartem na torze kartingowym ma się odbywać w duchu rozsądkowej rywalizacji w kulturalnej atmosferze.

Co to oznacza? Kategorycznie zabrania się uderzania gokartem w innych uczestników zabawy, celowego rozbijania się o bandy ochronne. Każdy uczestnik wyścigu, który będzie poruszał się agresywnie na torze, bądź będzie wystawiał nogi poza pojazd zostanie automatycznie zdyskwalifikowany z rajdu.

Instruktor upominający złe zachowanie uczestnika wyścigu wystawi czerwoną flagę, jest to flaga poprzedzająca flagę czarną, która kategorycznie dyskwalifikuje takiego kierowcę.

W sytuacji gdy Twój gokart będzie uczestniczył w kolizji bądź awarii, cierpliwie poczekaj na obsługę toru kartingowego.

Nie opuszczaj gokarta i nie próbuj samemu naprawić szkodę. Instruktorzy gokartów już z pewnością do Ciebie idą.

 

Gdzie pojeździmy gokartami na Wawrze?

 

Jazda gokartem, stała się coraz częściej popularną rozrywką wśród Warszawskich mieszkańców.

Wybierz tor gokartowy, który nie tylko umożliwi jazdę gokartem, ale dostarczy adrenaliny na wysokich obrotach.

Gdzie znajduje się najlepszy tor gokartowy na Wawrze? Nasza odpowiedź może nikogo nie zaskoczyć, najlepszym torem kartingowym jest Racing Center Warsaw.

Sam tor gokartowy znajduje się w ogrzewanej oraz klimatyzowanej hali, co umożliwia zabawę na gokartach przez cały rok, niezależnie od warunków pogodowych panujących na zewnątrz.

 

Rusz do wyścigu naszymi gokartami, do wyboru masz:

  • 9 gokartów spalinowych, o mocy 6,5 KM – gokarty światowego pioniera w produkcji gokartów na całym świecie, francuskiej firmy SODI,
  • 14 gokartów elektrycznych o mocy 9 KM – producentem jest również lider w produkcji gokartów, firma SODI,
  • Tandem – elektryczny gokart dwuosobowy, umożliwiający zabawę i tym małym oraz osobą niepewnych swoich umiejętności.

 

W trakcie wyścigu możesz obserwować wyniki swojego czasu, podczas każdego okrążenia.

Nad torem kartingowym umieściliśmy tablicę LED, na której bieżąco możesz podglądać swoje wyniki podczas przejazdu. A czas będzie mierzył najnowocześniejszy pomiar czasu, jego dokładność wynosi nawet do 0,001 s.

 

Ale to nie wszystko! Uczestników wyścigu gokartami na Racing Center Warsaw może zaskoczyć również cała specyfikacja toru.

Sama nitka toru wynosi 800 metrów, a na niej są zastosowane cztery różne rodzaje nawierzchni. Na naszym torze świetnie nauczysz się koordynować pojazd w różnych oraz kontrolowanych warunkach.

Tor jest wyznaczony bandami ochronnymi, które świetnie spełniają swoją rolę.

Nad układem całego toru, pracowali zawodowcy oraz fanatycy gokartów. W efekcie tego na trasie możemy spotkać takie urozmaicenia jak most i tunel. Nasz tor kartingowy jest jedyny w swoim rodzaju.

Sprawdź swoje umiejętności za kierownicą na torze gokartowym Racing Center Warsaw.

 

Nauka jazdy gokartem na Wawrze

 

Z myślą o maluchach, kochających szybką jazdę, utworzyliśmy akademię kartingu.

Akademia kartingu powstała z myślą o doskonaleniu umiejętności dzieci. Wszystkie zajęcia odbywają się pod czujnym okiem trenerów.

Naszą Akademię Kartingową prowadzi trzykrotny Mistrz Polski i Mistrz Europy Juniorów w wyścigach samochodowych Karol Urbaniak.

Chcesz zapisać swoje dziecko do akademii kartingu na torze gokartowym Racing Center Warsaw? Skontaktuj się z naszą recepcją, oni dokładnie opowiedzą o wyglądzie zajęć.

 

Naucz swoje dziecko jazdy gokartem na Wawrze. Zróbcie swój pierwszy krok na kartingu.

Treningi od najmłodszych lat są bardzo ważną kwestią dla dziecka aspirującego na kierowcę wyścigowego. Jednak uczestnicząc w akademii kartingu, nie musisz chcieć być od razu kierowca rajdowym.

Jazda gokartem może być uprawiana również hobbystycznie. Jeśli tylko chcesz poczuć adrenalinę we krwi, a motoryzacja to Twoja pasja, wsiadaj do gokarta!

Regularnie odbywające się treningi nie tylko poprawią umiejętności i technikę jazdy, ale rozwijają również wytrwałość oraz dążenie do celu.