Gokarty warszawa Praga-Południe

 

Gokarty na Pradze-Południe, który tor kartingowy jest najlepszy?

Torów kartingowych w samej Warszawie i okolicach jest nie mała ilość. Co nie znaczy, że każdy z nich jest wart uwagi.

Na co zwrócić uwagę wybierając tor gokartowy? Przede wszystkim sprawdź jaka nawierzchnia znajduje się na torze. Chyba nie musimy wspominać, że tory kartingowe zbudowane na terakocie czy kostce brukowej, nie są najlepszym wyborem.

Takie tory mają słabą przyczepność, a gokarty znacznie szybciej się zużywają. Takie sytuacje mogą doprowadzić do niebezpiecznych wydarzeń, a w skrajnych przypadkach nawet do stałego uszkodzenia gokarta.  

Kolejnym niemniej ważny aspektem jest różnica pomiędzy torami zewnętrznymi, a tymi wewnątrz hal.

Tor kartingowy na zewnątrz jest uzależniony od warunków pogodowych. Kierowcy muszą uporać się niekiedy z deszczem czy mrozem, a czasem i sam wyścig może zostać odwołany z powodu warunków pogodowych.

Tory gokartowe indoor, gwarantują pełną satysfakcję z jazdy gokartem, niezależnie od warunków pogodowych panujących na zewnątrz.

 

 

A więc jaki tor gokartowy wybrać na Pradze-Południe? Na myśl może przyjść jeden i właściwy tor gokartowy Racing Center Warsaw.

Jest to tor kartingowy znajdujący się w hali. Na samym torze zostały nałożone cztery rodzaje nawierzchni, aby przebić oczekiwania nawet tych najbardziej wymagających klientów. Z Pragi-Południe dzieli Cię zaledwie trzydzieści minut jazdy samochodem. Przed halą, znajduje się parking na którym możesz zostawić swój samochód i ruszyć do zabawy pełnej adrenaliny.

Jeżeli jednak poruszasz się komunikacją miejską, wsiądź do autobusu na Pradze-Południe, a dojedziesz w przeciągu jednej godziny i trzydziestu minut. Linia autobusu 733, dojeżdża praktycznie pod sam tor gokartowy Racing Center Warsaw.

Wysiądź na przystanku ,,Stara Wieś” i rusz do wyścigu elektrycznymi gokartami.

 

 

Tor kartingowy Racing Center Warsaw, znajduje się w ogrzewanej i wentylowanej hali, umożliwiający zabawę na gokartach przez cały rok. A na tym torze na pewno nie będziesz się nudził. Dlaczego?

Układ toru został obmyślony wraz ze specjalistami oraz fanatykami gokartów. Na nitce, która liczy 800 metrów, znajdują się takie przeszkody jak mostek oraz tunel. Nie znajdziesz tego na żadnym innym torze w Polsce.

Ale to nie wszystko, ruszyliśmy o krok dalej aby uprzyjemnić jazdę naszym klientom. Na torze gokartowym Racing Center Warsaw, do Twojej dyspozycji jest 9 gokartów spalinowych o mocy 6,5 KM, francuskiego pioniera oraz lidera produkcji gokartów, firma SODI oraz 14 elektrycznych gokartów o mocy 9KM, tego samego producenta.

A dla tych, którzy obawiają się swoich umiejętności zorganizowaliśmy tandem. Nasz tandem jest gokartem elektrycznym dwuosobowym.

Rusz na tor z Pragi-Południe do Starej Wsi, po zabawę na gokartach w duchu rywalizacji.

 

Zanim wystartujemy gokartem, na torze kartingowym Praga-Południe

 

Przed ruszeniem do wyścigu gokartami, koniecznie powinniśmy zapoznać się z regulaminem oraz zasadami panującymi na torze.

W hali Racing Center Warsaw, przeprowadzane są szkolenia z zasad panujących na torze.

Na tym szkoleniu dowiemy się co oznacza każdy kolor flag, ponieważ tak komunikują się ze sobą instruktorzy wraz z uczestnikami wyścigu.

 

Jakie jest znacznie pojedynczych flag?

  • Żółta flaga – ta flaga oznacza awarię lub kolizję na torze. Kiedy instruktor pokaże żółtą flagę należy zwolnić, nie wyprzedzać innych gokartów.
  • Niebieska flaga – ta flaga oznacza, że za nami jedzie szybszy kierowca i należy go przepuścić. Kiedy instruktor pokażę niebieską flagę należy zjechać do zewnętrznej strony toru, aby umożliwić wyprzedzenie przez szybszego uczestnika wyścigu.
  • Czerwona flaga – ta flaga oznacza upomnienie. Kiedy instruktor pokaże czerwoną flagę, upomina Cię za niesportowe zachowanie na torze gokartowym. Flaga czerwona jest poprzedzającą flagę czarną.
  • Czarna flaga – ta flaga oznacza dyskwalifikację. Kiedy instruktor pokazuje czarną flagę, należy zjechać do miejsca zakończenia wyścigu.
  • Szachownica – ta flaga oznacza rozpoczęcie albo zakończenie wyścigu. Kiedy instruktor pokaże szachownicę należy wystartować gokartem, jeżeli jednak instruktor pokazuje szachownicę podczas wyścigu oznacza to, że pozostało ostatnie okrążenie i należy kierować się do stacji wyjściowej.

 

Za nim wystartujemy gokartem, koniecznie należy odpowiednio ustawić fotel. Nasza koordynacja przy takim zabiegu może poprawić wynik czasów.

Zdradzimy jednak, że najlepszym zabiegiem jest odsunięcie fotela im dalej, tym lepiej. Ten prosty zabieg pozwoli dociążyć tylną oś, co przyczyni się do lepszej trakcji podczas pokonywania kolejnych zakrętów.

Jednak nie przesadźmy z oddaleniem fotela, kierownica powinna znajdować się w takiej odległości, abyśmy nie byli zmuszeni trzymać jej prostymi rękami. Jeżeli trzymamy kierownicę gokarta, prostymi rękami, tracimy na precyzji ruchów.

 

Impreza zorganizowana na Pradze-Południe, wyjdźmy na gokarty

 

Chciałbyś zorganizować imprezę firmową, event, urodziny, wieczór kawalerski lub inną imprezę okolicznościową?  

Gokarty to świetny pomysł aby spotkać się z przyjaciółmi lub współpracownikami.

Ruszmy wspólnie do zabawy w duchu zdrowej rywalizacji. Nasz zespół z chęcią pomoże w organizacji imprezy. Zorganizujmy zawody grand prix i dowiedzmy się, kto z was jest najszybszy.

Stań na naszym podium i dostań medal za najszybszy czas w Twojej grupie.  

Kolejno uczcijmy to wraz z całym zespołem w sali konferencyjnej, gdzie zostanie przeniesiona dalsza część imprezy. Dopasujmy wspólnie catering do potrzeb Twoich gości.

 

Panie schowajcie szpilki, ponieważ ruszamy już teraz do wyścigu gokartami na Pradze-Południe.

Chcesz zorganizować imprezę tematyczną? Nie ma dla nas najmniejszego problemu, podchodzimy indywidualnie do każdego klienta. Dołożymy wszelkich starań aby każdy z was się świetnie bawił podczas jazdy naszymi gokartami.

Ruszcie po wieczór pełen adrenaliny oraz emocji na wysokich obrotach.

Chcesz się dowiedzieć więcej, skontaktuj się z naszą recepcją, która już teraz jest gotowa do organizacji Twojej imprezy.