Gokarty Warszawa

Gokarty to zabawa dla każdego. Szybka jazda po torze kartingowym daje niezapomniane wrażenia. Z gokartów mogą korzystać dzieci, dorośli jak i również seniorzy. Dla dzieci przeznaczono specjalne modele gokartów, dzięki którym można jeździć bezpieczniej niż tymi przeznaczonymi dla dorosłych, dodatkowo dla najmłodszych przygotowany został tor mini kid racer. 

Gokarty to świetne miejsce na rodzinną rozrywkę w Warszawie. Jeżeli jeszcze nigdy wcześniej nie korzystałeś z gokartów, to  nie musisz mieć specjalnego przygotowania, aby zacząć jeździć. Wystarczy tylko przeczytać ten artykuł i dostosować się do przedstawionych tu wytycznych, aby być w pełni przygotowanym do jazdy gokartem w Warszawie.

 

Jak przygotować się do jazdy gokartem w Warszawie?

 

Najważniejszym elementem jaki powinien spełnić każdy gość toru kartingowego to dobranie odpowiedniego ubioru. Świetnie nada się do tego dres, koszulka lub krótkie spodenki.

Strój, który wybierzemy nie powinien być jednak za luźny. Najlepiej jakbyśmy zrezygnowali z długich swetrów lub kurtek z frędzlami. Frędzle te mogą zaplątać się w opony gokarta, a to może doprowadzić do nieprzyjemnych zdarzeń.

Jeśli uczestnik rajdu gokartami posiada długie włosy, to będzie poproszony o ich związanie ze względów bezpieczeństwa. Jeśli chodzi o buty, postaw na zwykłe obuwie sportowe. Buty powinny być w miarę wąskie, w pełni zakryte oraz na płaskiej podeszwie. Niedopuszczalne są buty na wysokim obcasie, klapki oraz podobne rodzaje obuwia, które mogłyby się zsunąć ze stopy lub pedału hamulca.

 

Czego jeszcze potrzebujemy do jazdy gokartem w Warszawie?

 

Za nim wystartujemy do wyścigu gokartami w Warszawie, powinniśmy mieć oczywiście kask ochronny. Tor kartingowy Racing Center Warsaw, zapewnia dla każdego uczestnika kask do jazdy gokartami. Ze względów higienicznych wraz z wypożyczeniem kasku powinieneś zakupić kominiarkę ochronną, której koszt wynosi 15 zł.

Jednak jeżeli posiadasz w domu własną kominiarkę ochronną bądź pełny kask motocyklowy, możesz go zabrać na tor i użyć podczas wyścigu gokartami w Warszawie.

 

Dodatkowym plusem będą rękawiczki antypoślizgowe. Mogą być to rękawiczki, które używasz do jazdy motocyklem bądź rowerem. Rękawiczki zabezpieczą Twoje dłonie przed otarciami. Tak wyposażony, możesz wziąć śmiało udział w rajdzie gokartami na torze Racing Center Warsaw.

 

Jak ustawić gokart do jazdy w Warszawie?

 

Dla zwiększenia przyczepności i kontroli gokarta, wysuń fotel możliwie jak najdalej do tyłu – właśnie dzięki takiemu zachowaniu, poprawisz rozkład masy w pojeździe. Pamiętaj jednak, że po wciśnięciu gazu noga w dalszym ciągu powinna być lekko zgięta w kolanie, taka pozycja w gokarcie umożliwi nam kontrolę nad pojazdem.

Niezwykle ważne jest też to, by nie wciskać gazu i hamulca jednocześnie. Jest to standardowy błąd i nawet delikatne opieranie stopy na hamulcu może wyraźnie spowolnić gokart.

 

Wyścig gokartami po torze kartingowym w Warszawie

Tor Kartingowy Racing Center Warsaw znajduje się w ogrzewanej i wentylowanej hali umożliwiającej jazdę przez cały rok, czy to jesień czy to zima, możesz u nas ruszuć do wyścigu gokartami. Układ toru został przygotowany wraz ze współpracą amatorskich i zawodowych kierowców rajdowych.

Jednymi z takich urozmaiceń jest tunel i most umieszczony jako jedna z kilku przeszkód na torze gokartowym. Nitka toru ma długość około 700m i 4 różne rodzaje nawierzchni. Układ toru wytycza systemem band ochronnych zwany Xtremebarriers.

 

Jakimi gokartami wyruszymy na torze? Do dyspozycji gości, zostały udostępnione gokarty elektryczne, młodzieżowy gokart elektryczny, tandem - elektryczny gokart dwuosobowy, a dla najmłodszych elektryczny gokart dziecięcy.

Czas przejazdów gokartem będzie mierzył nowoczesny pomiar czasu, a wyniki wyścigu dostrzeżemy już z pozycji toru, ponieważ wyświetlane one są na dużej tablicy LED. Zaś dla obserwatorów wyścigu, przygotowaliśmy taras widokowy, z którego świetnie ogląda się przebieg całego wyścigu gokartami. 

 

Szukasz dobrego miejsca na wyjście na gokarty w Warszawie? Najlepsze gokarty znajdziesz na torze kartingowym Racing Center Warsaw.

U nas doświadczysz fantastycznej zabawy w moto sportowym klimacie. Nie czekaj tylko już teraz zarezerwuj swój gokart i odwiedź nas z rodziną lub przyjaciółmi.