Gokarty tandem

 

Tandem czyli gokart dwuosobowy, to fantastyczna zabawa dla dwóch osób

 

Kochasz adrenalinę? Chciałbyś wziąć udział w wyścigu grand prix, jednak nie jesteś pewnie co do swoich umiejętności za kierownicą?

Znaleźliśmy na to idealne rozwiązanie. Zacznij swój wyścig w tandemie.

Tandem to gokart dwuosobowy, jedna osoba prowadzi gokart zaś druga jest pasażerem. Tandem jest dedykowany dla osób lubiących duch zdroworozsądkowej rywalizacji w moto sportowym klimacie.

Tandem elektryczny to najbezpieczniejszy gokart. To rozwiązanie rekomendujemy również dzieciom, które nie mogą wziąć udziału samodzielnie w wyścigu. Do tandemu wejdzie dziecko, które przekroczyło 110 centymetrów wzrostu.

Zabierz swoje dziecko na tor gokartowy Racing Center Warsaw, aby mogło wziąć udział w prawdziwych rajdach gokartami oraz w tandemie.

 

Dla kogo jest zalecana jazda tandemem czyli elektrycznym gokartem dwuosobowym:

  • Osobom lubiącym fantastyczną zabawę z gokartami,
  • Parze, która lubi wspólne oraz aktywne spędzanie czasu,
  • Młodej parze jako drobny upominek ślubny zamiast kolejnych standardowych kwiatów,
  • Dzieciom wraz ze swoimi rodzicami, którzy chcieliby wspólnie spędzić w aktywny sposób swój wolny czas.

 

Wyrusz do wyścigu w elektrycznym tandemie. Na Racing Center Warsaw zabawy nie ma końca.

Jest to fantastyczny pomysł na prezent urodzinowy, kawalerski, a także ślubny Daj swoim przyjaciołom namiastkę świetnych przeżyć, które mogą spędzić wraz z bliską osobą.

Przejazd tandemem, to idealny prezent, ponieważ możesz go przeżyć i celebrować z bliskimi w klimacie Formuły 1.

 

Jak przygotować się do jazdy w tandemie?

 

Wybierając się na tor gokartowy, należy się przygotować. Pierwszym elementem jest obuwie, powinno być zakryte, na płaskiej podeszwie.

Ubrania nie powinny krępować Twoich ruchów. Również w domu pozostaw apaszkę oraz szalik. Takie przedmioty mogą wkręcić się w koła tandemu.

 

Panowie i Panie o dłuższysz włosach powinni je związać, mogą one przeszkadzać podczas jazdy tandemem. Przed wejściem na tor kartingowy zostaniesz przeszkolony przez trenerów szybkiej jazdy z zasad oraz regulaminu panującego na torze gokartowym.

Opowiedzą oni również o znaczeniu flag na torze kartingowym, właśnie za ich pomocą instruktorzy komunikują się z uczestnikami wyścigu.

 

Czas wejść na tor kartingowy, dobierz odpowiedni rozmiar kasku, ale przed tym załóż kominiarkę. Na naszym torze gokartowym kominiarki są stosowane ze względów higienicznych.

A potem rusz do fantastycznej zabawy w tandemie.

Na torze kartingowym Racing Center Warsaw, zabroniona jest jazda pod wpływem alkoholu. Nieprzestrzeganie zasad, a także regulaminu, może skończyć się dla uczestnika w tandemie wyeliminowaniem z wyścigu.

 

Tandem, gokart elektryczny - specyfika pojazdu

 

Tandem, którym masz możliwość przejechania się na torze kartingowym Racing Center Warsaw, jest gokartem elektrycznym.

Pojazd zasilany na prąd, posiada akumulator, który spełnia podobne zadania jak silnik spalinowy. Gokart elektryczny nie wydziela zanieczyszczeń, ponieważ zasilany jest na prąd.

Aby ruszyć do wyścigu tandemem, nie trzeba mieć żadnych uprawnień. To właśnie na torze gokartowym, łatwo nauczyć się koordynować pojazd i douczyć się technik manewrowania.

 

Jazda tandemem to idealna szansa na poczucie zawrotnej prędkości i przetestowania swoich umiejętności za kierownicą. Pasażer podczas jazdy ma możliwość doglądania sposobu jazdy kierowcy tandemu oraz przyglądaniu się specyfice jego samej jazdy.

Tandem na torze kartingowym Racing Center Warsaw, nie posiada biegów. Całkowite manewrowanie pojazdem składa się wyłącznie za hamowania oraz przyśpieszania.

 

Tandem, bezpieczny gokart dwuosobowy

 

Tor kartingowy Racing Center Warsaw to przede wszystkim bezpieczny tor gokartowy. W tandemie możesz ustawić odległość swojego siedzenia od kierownicy.

Kierowcom sugerujemy aby oddalili się najdalej jak mogą, ponieważ masa powinna być odpowiednio rozłożona. Jednak najważniejsza jest Twoja wygoda. Pasażer również powinien swoje krzesło oddalić tak aby rozłożyć masę.

Tandem jest również wyposażony w osłony absorbujące ewentualne uderzenie, a zderzak jest podwyższony. Te elementy sprawiają, że tandem to najbezpieczniejszy pojazd na torze kartingowym.

Jest to obecnie najbardziej zaawansowany technologicznie wózek.

 

Tandem prowadzi się wyśmienicie. Daje mnóstwo frajdy i adrenaliny dla obydwu osób. Spróbuj swoich sił w tandemie i zarezerwuj swój własny gokart dwuosobowy.

Rusz do wyścigu w tandemie na torze gokartowym Racing Center Warsaw.

 

Jak jeździć w tandemie, zabawa dla dwóch

 

Na torze gokartowym sporadycznie używa się hamulca. Prędkość zazwyczaj wytraca się przez zdjęcie nogi z gazu.

Używając pedału gazu w tandemie, nie zapomnij zdjąć nogi z hamulca, w ten sposób możesz wpaść w poślizg, który wydłuży Twój czas przejazdu.

Mimo faktu, że drift ucieszy każdego, to wchodzenie w poślizgi wyłącznie marnuje nasz czas. Tandem należy wyczuć, jego możliwości oraz manewr skrętu.

Nasze ruchy nie powinny być zbyt gwałtowne, jednak brak wspomagania w tandemie wymaga od kierowcy użycia dużej siły.

 

Każdy ruch powinien być przemyślany. Pierwsze okrążenie to jest wyłącznie wyczucie tandemu, dopiero drugie okrążenie rozpoczyna wyścig w tandemie. Wykorzystaj całą szerokość toru gokartowego. 

Dla kierowców tandemu mamy jedną radę, nazywa się zewnętrzna- wewnętrzna- zewnętrzna. W łuk wjeżdżamy od zewnętrznej krawędzi, następnie pokonujemy go przybliżając się do wewnętrznej krawędzi, a z łuku wyjeżdżamy od zewnętrznej krawędzi.

Stosując tą zasadę, w swoim tandemie możesz pokonać nawet gokarty jednoosobowe.

Zarezerwuj swój tandem już dziś i rozpocznij wyścig grand prix w gokarcie dwuosobowym na naszym torze kartingowym.