Gokarty dla osób niepełnosprawnych

 

Gokarty to również sport dla niepełnosprawnych

 

Nawet osoby niepełnosprawne mogą czerpać przyjemność z fantastycznej zabawy jaką dają gokarty.

Na torze kartingowym Racing Center Warsaw do wyścigu z gokartami ruszają osoby niepełnosprawne, w specjalistycznych gokartach.

 

Opierając się na doświadczeniu, podjęliśmy wyzwanie jakim jest spełnienie wymogów technicznych pozwalających na uczestniczenie w wyścigach gokartowych osobom niepełnosprawnym.

Na naszym torze kartingowym osoby niepełnosprawne mogą wziąć bezpieczny udział w rajdzie gokartem. Dla takich gości przygotowaliśmy specjalną ofertę oraz warunki do tego niezbędne.

Zapewniamy świetną atrakcję jaką są wyścigi gokartami.

 

Osoby niepełnosprawne zapraszamy do gokarta dwuosobowego, w którym będą mogły równoprawne czerpać frajdę z całej zabawy na torze gokartowym.

Za kierownicą gokarta dwuosobowego siada trener szybkiej jazdy, zaś na miejscu pasażera siada osoba niepełnosprawna, która w pełni może korzystać z zabawy na torze kartingowym.

 

 

Nitka toru gokartowego miesza 800 metrów czystej adrenaliny, a sam tor jest wyznaczony badami ochronnymi Xtremebarriers.

Nad układem całego toru kartingowego myśleli fanatycy, a także profesjonalni rajdowcy gokart, dodatkowymi utrudnieniami będzie most, a także tunel.

Tor gokartowy znajduje się w środku hali RCW, co daje możliwość uczestniczenia w wyścigach osobom niepełnosprawnym przez cały rok. Pada śnieg, deszcz, a może wieje silny wiatr? Wybierz się na gokarty!

 

 

Twój czas będzie mierzony za pomocą nowoczesnego pomiaru czasowego, z dokładnością 0,01 sekundy. A swoje wyniki możesz obserwować już z pozycji toru gokartowego, na dużej tablicy LED, zawieszonej tuż nad miejscem startu.

Gokarty, które są sprecyzowane do osób niepełnosprawnych posiadają manetkę w zasięgu dłoni, ponieważ umiejscowiona jest obok kierownicy.

W tak skonstruowanym gokarcie mogą jeździć osoby niepełnosprawne. Do prowadzenia tego gokarta nie potrzeba używać dużej siły.

 

Zasady jazdy na torze gokartowym dla osób niepełnosprawnych

 

 

Tor kartingowy jest jak droga publiczna, nie należy zapominać o bezpieczeństwie jak i również kulturze jazdy. Musimy pamiętać aby każda decyzja przez nas podejmowana była racjonalna.

 

W przypływie dużych emocji często zapominamy o rozsądku. Właśnie między innymi tego uczą nas gokarty.

W szybki sposób możemy nauczyć się podejmowania  kreatywnych a także dojrzałych decyzji. Bo w gokartach liczy się najlepszy czas okrążenia toru kartingowego, a nie fizyczne bycie na mecie.

 

 

Każdy tor gokartowy ma własny regulamin oraz zasady.

Zapoznaj się z regulaminem toru kartingowego w Strej Wsi —> Regulamin toru kartingowego Racing Center Warsaw.

Przede wszystkim należy się stosować do wskazówek trenerów. Trenerzy posługując się flagami, komunikują się z uczestnikami wyścigu.

O oznaczeniu flag i zasad dowiesz się na szkoleniu, które się odbywa tuż przed rajdem.

 

Przygotowując się do wyjścia na tor gokartowy ubierz się na sportowo, aby ubrania nie krępowały Twoich ruchów. Panie i Ponowię o długich włosach będą proszeni o ich związanie.

Szaliki oraz apaszki zostawcie w domu. Najważniejszą zasadę jaką spotkamy na torze kartingowym, jest zakaz opuszczania gokarta, przed zakończeniem wyścigu.

 

Zderzenie z rozpędzonym gokartem może być bardzo niebezpieczne.

Jeżdżąc na gokartach pamiętaj o swoim bezpieczeństwu oraz innych uczestników wyścigu.

 

Szkolenie z jazdy gokartami dla osób niepełnosprawnych

 

Przed ruszeniem do wyścigu, każdy uczestnik powinen przejść szkolenie.

Dla osób niepełnosprawnych przygotowaliśmy specjalny program szkoleniowy. Szczególną uwagę zwracamy na znaki komunikujące.

Trenerzy z uczestnikami wyścigu komunikują się za pomocą flag. Każdy kolor flagi odpowiada za inny komunikat.

 

Jakie mają oznaczenia kolory flagi?

  • Szachownica - ta flaga mówi nam kiedy wyścig się rozpoczyna oraz zakańcza. Co należy zrobić gdy widzimy szachownicę? Podczas startu widząc szachownicę powinniśmy wjechać na tor gokartowy i rozpocząć wyścig, jeżeli szachownica pojawia się podczas już trwającego wyścigu, wykonujemy ostatnie okrążenie i wracamy do bazy zakańczającej wyścig
  • Niebieska flaga - ta flaga informuje uczestnika ruchu, że za nim znajduje się szybszy rajdowiec. Co należy zrobić gdy widzimy niebieską flagę? Jeżeli instruktor pokazuje nam niebieską flagę, powinniśmy zjechać w stronę zewnętrznej krawędzi toru kartingowego w celu udostępnia przekazu szybszemu uczestnikowi.
  • Żółta flaga - ta flaga informacje o zagrożeniu na torze gokartowym. Co należy zrobić gdy widzimy żółtą flagę? Kiedy  zauważymy, że trenerzy machają żółtą flagą, powinniśmy zachować szczególną ostrożność oraz zwolnić
  • Czerwona flaga - ta flaga pokazywana jest w momencie dyskwalifikacji uczestnika wyścigu. Co należy zrobić gdy widzimy czerwoną flagę? Jeżeli instruktor wywiesza przed nami czerwoną flagę, powinniśmy udać się powoli do miejsca zakańczającego wyścig.

Jeżeli masz problem z gokartem podczas wyścigu, podnieś rękę do góry, za chwilę powinien pojawić się instruktor udzielając w bezpieczny sposób pomocy.

 

 

Gokarty w Centrum Rozrywki RCW to fantastyczna zabawa dla osób niepełnosprawnych oraz ich rodzin

 

Centrum Rozrywki RCW, to nie tylko gokarty. Dla osób niepełnosprawnych oraz ich rodzin przygotowaliśmy ciekawą ofertę z atrakcjami, które wypełnią wasz cały dzień. Jakie rozrywki znajdziemy w Centrum Rozrywki RCW :

  • Tor kartingowy na którym do wyścigu mogą ruszyć osoby niepełnosprawne w profesjonalnym oraz specjalistyczny sprzęcie
  • Stoły bilardowe, to fantastyczna zabawa dla rodzin,
  • Piłkarzyki, uwielbiane przez mniejszych oraz większych gości Centrum Rozrywki RCW,
  • Ping-pong, wymagający zręczności oraz szybkości.

 

 

Podczas gdy Ty będziesz się ścigał gokartami, Twój opiekun może rozsiąść się na kanapie w naszej strefie chillout.

Oferujemy gorące oraz zimne napoje wraz z przekąskami. Z tej perspektywy można również kibicować uczestnikom wyścigu, ponieważ przy recepcjo zawieszony został telewizor na którym wyświetlamy wynik wyścigów gokartowych.

Zapraszam osoby niepełnosprawne wraz z rodzinami na odwiedzenie toru gokartowego Racing Center Warsaw.