Gokarty dla osób niepełnosprawnych

 

Gokarty to również sport dla niepełnosprawnych

 

Nawet osoby niepełnosprawne mogą czerpać przyjemność z fantastycznej zabawy jaką dają gokarty.

Na torze kartingowym Racing Center Warsaw do wyścigu z gokartami ruszają osoby niepełnosprawne, w specjalistycznych gokartach.

 

Opierając się na doświadczeniu, podjęliśmy wyzwanie jakim jest spełnienie wymogów technicznych pozwalających na uczestniczenie w wyścigach gokartowych osobom niepełnosprawnym.

Na naszym torze kartingowym osoby niepełnosprawne mogą wziąć bezpieczny udział w rajdzie gokartem. Dla takich gości przygotowaliśmy specjalną ofertę oraz warunki do tego niezbędne.

Zapewniamy świetną atrakcję jaką są wyścigi gokartami.

 

Osoby niepełnosprawne zapraszamy do gokarta dwuosobowego, w którym będą mogły czerpać frajdę z całej zabawy na torze gokartowym.

Za kierownicą gokarta dwuosobowego siada trener szybkiej jazdy, zaś na miejscu pasażera siada osoba niepełnosprawna, która w pełni może korzystać z zabawy na torze kartingowym.

 

 

Nitka toru gokartowego to 700 metrów czystej adrenaliny, a sam tor jest wyznaczony bandami ochronnymi Xtremebarriers.

Nad układem całego toru kartingowego myśleli fanatycy, a także profesjonalni rajdowcy gokartowi, dodatkowymi utrudnieniami będzie most, a także tunel.

Tor gokartowy znajduje się w środku hali RCW, co daje możliwość uczestniczenia w wyścigach osobom niepełnosprawnym przez cały rok. Pada śnieg, deszcz, a może wieje silny wiatr? Wybierz się na gokarty!

 

 

Twój czas będzie mierzony za pomocą nowoczesnego pomiaru czasowego, z dokładnością 0,01 sekundy. A swoje wyniki możesz obserwować już z pozycji toru gokartowego, na dużej tablicy LED, zawieszonej tuż nad miejscem startu.

 

Zasady jazdy na torze gokartowym dla osób niepełnosprawnych

 

Tor kartingowy jest jak droga publiczna, nie należy zapominać o bezpieczeństwie jak i również kulturze jazdy. Musimy pamiętać, aby każda decyzja przez nas podejmowana była racjonalna.

 

W przypływie dużych emocji często zapominamy o rozsądku. Właśnie między innymi tego uczą nas gokarty.

W szybki sposób możemy nauczyć się podejmowania dojrzałych decyzji. Bo w gokartach liczy się najlepszy czas okrążenia toru kartingowego, a nie fizyczne bycie na mecie.

 

 

Każdy tor gokartowy ma własny regulamin oraz zasady.

Zapoznaj się z regulaminem toru kartingowego w Strej Wsi —> Regulamin toru kartingowego Racing Center Warsaw.

Przede wszystkim należy się stosować do wskazówek trenerów. Trenerzy posługując się flagami, komunikują się z uczestnikami wyścigu.

O oznaczeniu flag i zasadach dowiesz się na szkoleniu, które odbywa się tuż przed rajdem.

 

Przygotowując się do wyjścia na tor gokartowy ubierz się na sportowo, aby ubrania nie krępowały Twoich ruchów. Panie i Panowie o długich włosach będą proszeni o ich związanie.

Szaliki oraz apaszki zostawcie w domu. Najważniejszą zasadę jaką spotkamy na torze kartingowym, jest zakaz opuszczania gokarta, przed zakończeniem wyścigu.

 

Zderzenie z rozpędzonym gokartem może być bardzo niebezpieczne.

Jeżdżąc na gokartach pamiętaj o swoim bezpieczeństwie oraz innych uczestników wyścigu.

 

Szkolenie z jazdy gokartami dla osób niepełnosprawnych

 

Przed ruszeniem do wyścigu, każdy uczestnik powinien przejść szkolenie.

Dla osób niepełnosprawnych przygotowaliśmy specjalny program szkoleniowy. Szczególną uwagę zwracamy na znaki komunikujące.

Trenerzy z uczestnikami wyścigu komunikują się za pomocą flag. Każdy kolor flagi odpowiada za inny komunikat.

 

Jakie mają oznaczenia kolory flagi?

  • Szachownica - ta flaga mówi nam kiedy wyścig się rozpoczyna oraz zakańcza. Co należy zrobić gdy widzimy szachownicę? Podczas startu widząc szachownicę powinniśmy wjechać na tor gokartowy i rozpocząć wyścig, jeżeli szachownica pojawia się podczas już trwającego wyścigu, wykonujemy ostatnie okrążenie i wracamy do bazy zakańczającej wyścig
  • Niebieska flaga - ta flaga informuje uczestnika ruchu, że za nim znajduje się szybszy rajdowiec. Co należy zrobić gdy widzimy niebieską flagę? Jeżeli instruktor pokazuje nam niebieską flagę, powinniśmy zjechać w stronę zewnętrznej krawędzi toru kartingowego w celu udostępnia przekazu szybszemu uczestnikowi.
  • Żółta flaga - ta flaga informacje o zagrożeniu na torze gokartowym. Co należy zrobić gdy widzimy żółtą flagę? Kiedy  zauważymy, że trenerzy machają żółtą flagą, powinniśmy zachować szczególną ostrożność oraz zwolnić
  • Czerwona flaga - ta flaga pokazywana jest w momencie dyskwalifikacji uczestnika wyścigu. Co należy zrobić gdy widzimy czerwoną flagę? Jeżeli instruktor wywiesza przed nami czerwoną flagę, powinniśmy udać się powoli do miejsca zakańczającego wyścig.

Jeżeli masz problem z gokartem podczas wyścigu, podnieś rękę do góry, za chwilę powinien pojawić się instruktor udzielając w bezpieczny sposób pomocy.

 

 

Gokarty w Centrum Rozrywki RCW to fantastyczna zabawa dla osób niepełnosprawnych oraz ich rodzin

 

Centrum Rozrywki RCW, to nie tylko gokarty. Dla osób niepełnosprawnych oraz ich rodzin przygotowaliśmy ciekawą ofertę z atrakcjami, które wypełnią wasz cały dzień. Jakie rozrywki znajdziemy w Centrum Rozrywki RCW :

  • Tor kartingowy na którym do wyścigu mogą ruszyć osoby niepełnosprawne w profesjonalnym oraz specjalistycznym sprzęcie
  • Stoły bilardowe, to fantastyczna zabawa dla rodzin,
  • Piłkarzyki, uwielbiane przez mniejszych oraz większych gości Centrum Rozrywki RCW,
  • Ping-pong, wymagający zręczności oraz szybkości.

 

 

Podczas gdy Ty będziesz się ścigał gokartami, Twój opiekun może rozsiąść się na kanapie w naszej strefie chillout.

Oferujemy gorące oraz zimne napoje wraz z przekąskami. Z tej perspektywy można również kibicować uczestnikom wyścigu, ponieważ przy recepcji zawieszony został telewizor na którym wyświetlamy wynik wyścigów gokartowych.

Zapraszam osoby niepełnosprawne wraz z rodzinami na odwiedzenie toru gokartowego Racing Center Warsaw.